Kaptan Marvel İkinci Fragmanı Yakından İnceleme: Sır, Skrull ve Yumuşak Kediler

Marvel sinema evrenine yeni giriş yapacak olan Kaptan Marvel’ın ikinci fragmanı ile beraber bir sürü yeni bilgi edindik. Hadi gelin yeni fragmanı parçalara ayıralım.

Marvel, bize her fragmanda olduğu gibi sadece ortalığı karıştıracak seviyede az içerik verirken, Brie Larson’un oynadığı Carol’un gerçekten inanılmaz dövüş sahneleri ile bu boşluğu doldurmuş.

Trendeki sahnenin çoğunu zaten Kaptan Marvel’ın ilk fragmanında gördük. Marvel yaşlı kadının, ağzına yumruk yediği sahnenin yarattığı alarmı yakalamış gibi gözüküyor. Şimdi açıkça anlaşılıyorki o kadın kılık değiştirmiş bir Skrull, hem de bizim onurlu kahramınımız ile bire bir dövüşebilecek bir Skrull.

Asıl enteresan olan, Carol’un Kree dünyasından geldiğine kendisi de tamamen inanıyor gibi olması idi fakat açıkca görebiliyoruz ki fragman bize Carol’un dünyadaki hayatı ile ilgili sahneler de sunuyor.

Annette Bening’in şimdilik isim almayan karakteri, Carol’un dönüşümü ile ilgili etrafta dolaşan birkaç soruyu yanıtladı. Annette’in Carol’un onu bu super güçlerle örgülenen değişiminin kanındaki Kreelikten geldiğini söylemesi; filmin çizgi romandaki origin senaryosundan biraz kaymış olduğunu gösteriyor.

Fragmanı izledikçe Carol’un dönüşümünün geçtiği zaman dilimini algılamak zorlaşıyor. Carol’un güçlerini transfüsyondan sonra aldığını görmemize rağmen, sonrasında askeri üniforma ile ellerinden mavi kan aktığı sahneyi görüyoruz. Bu da filmin hangi zaman diliminde geçtiğini anlamamızı bir o kadar zorlaştırıyor.

Bir Kaptan Marvel fragmanı; o epik, ateşli mohawk sahnesindeki girişi olmadan adam akıllı bir fragman olamazdı zaten. Hafıza kaybı geçirmiş yada geçirmemiş olsa da görünüşe göre pilotumuzdan SHIELD’ın Quinjet’i ile bir sürü aksiyon dolu sahne göreceğiz. Tabii film, aksiyon dolu olduğu kadar, gezegenler ve ordular üzerindeki güç dinamiğini, yani Carol’un kimliğinin zorluklarını da düzgün bir şekilde aktarabilecekmiş gibi gözüküyor.

Jude Law’ın karakterinde gördüğümüz o ufak detay bize Carol’a güvenen bir mentor olduğunu göstermesine rağmen suratına ‘sandığı kadar güçlü olmadığını’ söyleyerek aralarının açılacağına dair ipuçlarını da gösterdi.

Fragman bir de Skrull ırkını bir anlık da olsa incelemeye açtı. Ben Mendelsohn’un Talos’u -görünüşe gore SHIELD ajanı olarak kılık değiştip Nick Fury’nin emrinin altında çalışıyor- gerçekten inanılmaz duruyor. Marvel MCU, bütün bu Skrull ırkını Thanos’a benzetmeme çabalarına rağmen becerememiş gibi duruyor çünkü; apaçık benziyor yani adam gödüğünüz gibi. Ama büyük ihtimalle filmdeki bütün Skrull’ları kılık değiştirmiş halleri ile izleyeceğiz gibi gözüküyor.

Ama gerçekten bu ikinci fragmanın bütün amacı o son iki kare; Carol’un uzayda uçuşu ve Nick Fury’nin kedi ile tanışması.

Çizgiromanda kedinin adı Chewie ve o kedinin öyle gözüktüğüne aldanmayın…

Kaynak: io9.com 

Yazar: Charles Pulliam-Moore

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Benzer Yazılar

Dördüncü Duvar Bu Sefer Tam Yıkıldı

  Bu yazıya başlarken hala okuduğum sayının etkisinde olduğumun altını çizmeliyim. Tabii ki...

She Could Fly: O Uçabiliyor!

BİRİNİ ÖLDÜRECEKSİN SENİ YAKALAYACAKLAR HER ŞEYİ KAYBEDECEKSİN

2019’un En Sevilen 10 Mangası

2019 hem sevilen serilerin devamı hem de yeni, dikkat çekici mangaların raflarda yer...

Hogwarts v3.0 – Marvel’ın yeni büyücülük okulu Strange Academy!

Marvel dünyasında mistik güçlerini yeni keşfeden gençlerin eğitimi için artık bir okul var:...

En Çok Okunanlar

Venom Yazarı Cates Hayranları Tarafından Ölüm Tehditleri Almaya Başladı

Yazar Donny Cates son açıklamalarında Venom #11 içeriği yüzünden...

War of the Realms: Dev Hikaye Öncesinde Bilmeniz Gerekenler

Evet bildiğiniz gibi çizgi roman dünyasında artık eventler eksik olmaz hale geldi. Bir kısmı maalesef...

Mutluluğa Giden Yolu Bulmak: Meat and Bone

Kat Verhoeven'ın yazıp çizdiği Meat and Bone'da tekrar...