Wolverine #1: Benjamin Percy, Adam Kubert ve Viktor Bogdonavic

O, yaptığı işte en iyisi. Ve gelecek yıl, Dawn of X’e katılıyor.

New York Comic Con’da gelecek Şubat ayında yayınlanmak üzere; yazar Benjamin Percy, Adam Kubert ve Viktor Bogdonavic gibi sanatçıları Wolverine #1 ‘de bir araya getireceğini ilan etmişti.

Çok övgü almış Wolverine: The Long Night ve Wolverine: The Lost Trail’in yazarı olan Percy, endüstri efsanesi Kubert ve Bogdanovic ile Dawn of X kitaplarının ikinci dalgasını başlatan yeni bir seri için bir araya geliyor. X-Men, Excalibur, Marauders, New Mutants, Fallen Angels ve X-Force’un ardından, Wolverine, mutantların yeni temel statükosunun yeraltı dünyasını keşfediyor.

“Hepimizde bu karakter var,” diyor Percy. ”Her şeyden çok sevdiğimiz karakter. Kitaplarda ve filmlerde değer verdiğimiz ve belki de bir tişört ya da dövmeyle andığımız. Kendimizin çatlak ayna versiyonu olarak alakalandırmış olduğumuz. Benim için —huysuz, kıllı, kokulu, kaslı, şişe viski devirip tek başına ormanda yaşan pislik—bu isim Logan. Ve her ne kadar kulağa saçma gelse de, Wolverine yazmanın benim için bir hayal olduğunu ve bu çocukluk hayalinin gerçekleşmesinin beni çok heyecanlandırdığını belirtmek isterim.

“Bir okuyucu olarak, Wolverine hikayeleri için döner rafları ve çizgi roman dükkanlarını takip eden tıknaz bir çocuktum. Bir yazar olarak ise, son iki yılımı on bölümden iki sezonluk Wolverine Podcast’i yaparak geçirdim (Wolverine: The Long Night ve Wolverine: The Lost Trail.) Geçen yıl boyunca bile bu et kafa ile Dawn of X’in parçası olan X-Force için gereğinden fazla vakit geçirdim. Kısacası uzun bir süredir bu vakit için antreman yaptığımı söyleyebilirsiniz.

“Karakterin mirasının derinden farkındayım. Ve benden önce, Aaron’dan Windsor-Smith’e Claremont’a ve daha fazlasına kadar gelen tüm büyük yazarlara derinden saygılıyım. Fakat ben de bu işin başında olduğum sürece karakterinin üzerine kendi işaretimi koyacağımdan emin olabilirsiniz …”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Benzer Yazılar

Geçmişten Günümüze: Teen Titans

Titans dizisinden sonra bir sürü kişi Titans’a, daha doğrusu karakterlerine sardılar. Dizide bir...

Hello Kitty Filmi Warner Bros’da Hazırlık Aşamasında

Sanrio’nun sevilen karakteri Hello Kitty’nin film yıldızı olması için Warner...

Alita: Battle Angel Sinemalarda!

James Cameron’un yıllardır Alita: Battle Angel’ı beyaz perdeye getirmek için uğraştığını duyuyoruz. Şimdi...

Mutluluğa Giden Yolu Bulmak: Meat and Bone

Kat Verhoeven'ın yazıp çizdiği Meat and Bone'da tekrar...

En Çok Okunanlar

Venom Yazarı Cates Hayranları Tarafından Ölüm Tehditleri Almaya Başladı

Yazar Donny Cates son açıklamalarında Venom #11 içeriği yüzünden...

War of the Realms: Dev Hikaye Öncesinde Bilmeniz Gerekenler

Evet bildiğiniz gibi çizgi roman dünyasında artık eventler eksik olmaz hale geldi. Bir kısmı maalesef...

Mutluluğa Giden Yolu Bulmak: Meat and Bone

Kat Verhoeven'ın yazıp çizdiği Meat and Bone'da tekrar...