Kaptan Marvel İkinci Fragmanı Yakından İnceleme: Sır, Skrull ve Yumuşak Kediler

Marvel sinema evrenine yeni giriş yapacak olan Kaptan Marvel’ın ikinci fragmanı ile beraber bir sürü yeni bilgi edindik. Hadi gelin yeni fragmanı parçalara ayıralım.

Marvel, bize her fragmanda olduğu gibi sadece ortalığı karıştıracak seviyede az içerik verirken, Brie Larson’un oynadığı Carol’un gerçekten inanılmaz dövüş sahneleri ile bu boşluğu doldurmuş.

Trendeki sahnenin çoğunu zaten Kaptan Marvel’ın ilk fragmanında gördük. Marvel yaşlı kadının, ağzına yumruk yediği sahnenin yarattığı alarmı yakalamış gibi gözüküyor. Şimdi açıkça anlaşılıyorki o kadın kılık değiştirmiş bir Skrull, hem de bizim onurlu kahramınımız ile bire bir dövüşebilecek bir Skrull.

Asıl enteresan olan, Carol’un Kree dünyasından geldiğine kendisi de tamamen inanıyor gibi olması idi fakat açıkca görebiliyoruz ki fragman bize Carol’un dünyadaki hayatı ile ilgili sahneler de sunuyor.

Annette Bening’in şimdilik isim almayan karakteri, Carol’un dönüşümü ile ilgili etrafta dolaşan birkaç soruyu yanıtladı. Annette’in Carol’un onu bu super güçlerle örgülenen değişiminin kanındaki Kreelikten geldiğini söylemesi; filmin çizgi romandaki origin senaryosundan biraz kaymış olduğunu gösteriyor.

Fragmanı izledikçe Carol’un dönüşümünün geçtiği zaman dilimini algılamak zorlaşıyor. Carol’un güçlerini transfüsyondan sonra aldığını görmemize rağmen, sonrasında askeri üniforma ile ellerinden mavi kan aktığı sahneyi görüyoruz. Bu da filmin hangi zaman diliminde geçtiğini anlamamızı bir o kadar zorlaştırıyor.

Bir Kaptan Marvel fragmanı; o epik, ateşli mohawk sahnesindeki girişi olmadan adam akıllı bir fragman olamazdı zaten. Hafıza kaybı geçirmiş yada geçirmemiş olsa da görünüşe göre pilotumuzdan SHIELD’ın Quinjet’i ile bir sürü aksiyon dolu sahne göreceğiz. Tabii film, aksiyon dolu olduğu kadar, gezegenler ve ordular üzerindeki güç dinamiğini, yani Carol’un kimliğinin zorluklarını da düzgün bir şekilde aktarabilecekmiş gibi gözüküyor.

Jude Law’ın karakterinde gördüğümüz o ufak detay bize Carol’a güvenen bir mentor olduğunu göstermesine rağmen suratına ‘sandığı kadar güçlü olmadığını’ söyleyerek aralarının açılacağına dair ipuçlarını da gösterdi.

Fragman bir de Skrull ırkını bir anlık da olsa incelemeye açtı. Ben Mendelsohn’un Talos’u -görünüşe gore SHIELD ajanı olarak kılık değiştip Nick Fury’nin emrinin altında çalışıyor- gerçekten inanılmaz duruyor. Marvel MCU, bütün bu Skrull ırkını Thanos’a benzetmeme çabalarına rağmen becerememiş gibi duruyor çünkü; apaçık benziyor yani adam gödüğünüz gibi. Ama büyük ihtimalle filmdeki bütün Skrull’ları kılık değiştirmiş halleri ile izleyeceğiz gibi gözüküyor.

Ama gerçekten bu ikinci fragmanın bütün amacı o son iki kare; Carol’un uzayda uçuşu ve Nick Fury’nin kedi ile tanışması.

Çizgiromanda kedinin adı Chewie ve o kedinin öyle gözüktüğüne aldanmayın…

Kaynak: io9.com 

Yazar: Charles Pulliam-Moore

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Benzer Yazılar

DC Comics’den Şubat – Mart Aylarında Yayınlanacak 12 Yeni Kapak Çizimi

Dc Comics daha önce hiç yayınlanmamış 12 yeni kapağı Şubat ayı içerisinde okuyucular...

Kaçıranlar İçin: 2018’den İyi Mangalar

Frankenstein: Junji Ito Story Collection - Junji Ito

Nezaket Zamanı: Decorum #1

Bu dünyada bir çok suikastçi katil var. Hikayemiz...

2018’de Satılan En Pahalı 10 Çizgi Roman (eBay)

eBay tartışmasız koleksiyon amaçlı çizgi roman alım satımı için en büyük market. Ve...

En Çok Okunanlar

2019’un En Sevilen 10 Mangası

2019 hem sevilen serilerin devamı hem de yeni, dikkat çekici mangaların raflarda yer alması açısından oldukça verimli bir yıl oldu. Biz de...

Venom Yazarı Cates Hayranları Tarafından Ölüm Tehditleri Almaya Başladı

Yazar Donny Cates son açıklamalarında Venom #11 içeriği yüzünden ölüm tehditleri aldığını açıkladı. “Az önce...

Junji Ito’nun No Longer Human’ı İnsanların Akılsız Davranışlarını İç Karartıcı Izdırap Dolu Bir Hikayeye Çeviriyor

Osamu Dazai, Japonya'nın en çok satan ikinci romanı olan No Longer Human (Türkçesi İnsanlığımı Yitirirken) yazarı...

War of the Realms: Dev Hikaye Öncesinde Bilmeniz Gerekenler

Evet bildiğiniz gibi çizgi roman dünyasında artık eventler eksik olmaz hale geldi. Bir kısmı maalesef sırf satışlar için yaratılıp, variant kapaklar ile doldurulur. Ama gel...

Wonder Woman #750 Kapak Galerisi

1941 yılında All Star Comics #8'de yaptığı çıkıştan bu yana Wonder Woman, DC Universe için anahtar karakterlerden biri oldu.

Reinhard Kleist ile Çizgi Roman Üretim Süreci Üzerine

Geçtiğimiz günlerde 7 Mart’ta dükkanımızda Reinhard Kleist ile imza günü düzenledik. Ülkemizde Nakavt!, Boksör, Havana, Nick Cave, Olimpiyat Rüyası, Berlin Efsaneleri, Castro...