Wolverine #1: Benjamin Percy, Adam Kubert ve Viktor Bogdonavic

O, yaptığı işte en iyisi. Ve gelecek yıl, Dawn of X’e katılıyor.

New York Comic Con’da gelecek Şubat ayında yayınlanmak üzere; yazar Benjamin Percy, Adam Kubert ve Viktor Bogdonavic gibi sanatçıları Wolverine #1 ‘de bir araya getireceğini ilan etmişti.

Çok övgü almış Wolverine: The Long Night ve Wolverine: The Lost Trail’in yazarı olan Percy, endüstri efsanesi Kubert ve Bogdanovic ile Dawn of X kitaplarının ikinci dalgasını başlatan yeni bir seri için bir araya geliyor. X-Men, Excalibur, Marauders, New Mutants, Fallen Angels ve X-Force’un ardından, Wolverine, mutantların yeni temel statükosunun yeraltı dünyasını keşfediyor.

“Hepimizde bu karakter var,” diyor Percy. ”Her şeyden çok sevdiğimiz karakter. Kitaplarda ve filmlerde değer verdiğimiz ve belki de bir tişört ya da dövmeyle andığımız. Kendimizin çatlak ayna versiyonu olarak alakalandırmış olduğumuz. Benim için —huysuz, kıllı, kokulu, kaslı, şişe viski devirip tek başına ormanda yaşan pislik—bu isim Logan. Ve her ne kadar kulağa saçma gelse de, Wolverine yazmanın benim için bir hayal olduğunu ve bu çocukluk hayalinin gerçekleşmesinin beni çok heyecanlandırdığını belirtmek isterim.

“Bir okuyucu olarak, Wolverine hikayeleri için döner rafları ve çizgi roman dükkanlarını takip eden tıknaz bir çocuktum. Bir yazar olarak ise, son iki yılımı on bölümden iki sezonluk Wolverine Podcast’i yaparak geçirdim (Wolverine: The Long Night ve Wolverine: The Lost Trail.) Geçen yıl boyunca bile bu et kafa ile Dawn of X’in parçası olan X-Force için gereğinden fazla vakit geçirdim. Kısacası uzun bir süredir bu vakit için antreman yaptığımı söyleyebilirsiniz.

“Karakterin mirasının derinden farkındayım. Ve benden önce, Aaron’dan Windsor-Smith’e Claremont’a ve daha fazlasına kadar gelen tüm büyük yazarlara derinden saygılıyım. Fakat ben de bu işin başında olduğum sürece karakterinin üzerine kendi işaretimi koyacağımdan emin olabilirsiniz …”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Benzer Yazılar

Brian Michael Bendis Bir X-Men Filmi Üzerinde Çalıştığını Açıkladı

Yazar Brian Michael Bendis’in, Disney’in 21st Century Fox’u...

Keanu Reeves Artık Bir Çizgi Roman Kahramanı

Geçen ayın en çok satan fasikülü ne DC Comics ne de Marvel'den geldi....

Cats of the Louvre ile Sanat’a Övgü

Dünyanın en etkili ve saygın sanat müzelerinden biri...

Stjepan Sejic, yaratıcıya ait çizgi romanlar için DC çıkışını açıkladı

Harleen yazarı / sanatçı Stjepan Šejić, yaratıcıya ait çizgi romanlara odaklanmak için DC'den...

En Çok Okunanlar

2019’un En Sevilen 10 Mangası

2019 hem sevilen serilerin devamı hem de yeni, dikkat çekici mangaların raflarda yer alması açısından oldukça verimli bir yıl oldu. Biz de...

Venom Yazarı Cates Hayranları Tarafından Ölüm Tehditleri Almaya Başladı

Yazar Donny Cates son açıklamalarında Venom #11 içeriği yüzünden ölüm tehditleri aldığını açıkladı. “Az önce...

Junji Ito’nun No Longer Human’ı İnsanların Akılsız Davranışlarını İç Karartıcı Izdırap Dolu Bir Hikayeye Çeviriyor

Osamu Dazai, Japonya'nın en çok satan ikinci romanı olan No Longer Human (Türkçesi İnsanlığımı Yitirirken) yazarı...

War of the Realms: Dev Hikaye Öncesinde Bilmeniz Gerekenler

Evet bildiğiniz gibi çizgi roman dünyasında artık eventler eksik olmaz hale geldi. Bir kısmı maalesef sırf satışlar için yaratılıp, variant kapaklar ile doldurulur. Ama gel...

Wonder Woman #750 Kapak Galerisi

1941 yılında All Star Comics #8'de yaptığı çıkıştan bu yana Wonder Woman, DC Universe için anahtar karakterlerden biri oldu.

Reinhard Kleist ile Çizgi Roman Üretim Süreci Üzerine

Geçtiğimiz günlerde 7 Mart’ta dükkanımızda Reinhard Kleist ile imza günü düzenledik. Ülkemizde Nakavt!, Boksör, Havana, Nick Cave, Olimpiyat Rüyası, Berlin Efsaneleri, Castro...