Geçmişten Günümüze: Teen Titans

Titans dizisinden sonra bir sürü kişi Titans’a, daha doğrusu karakterlerine sardılar. Dizide bir sürü eksik olsa da genel olarak güzel olduğunu düşünüyorum. Fakat eksikleriyle beraber karakterlerin asıl tanıtımını yapmak istiyorum. Orjinal Titans ismi aslında Teen Titans. Karakterler sonradan çoğalıp yaşaları büyüdükçe teen titans ve titans olarak ayrılıyorlar.


Teen Titans’ın bir sürü farklı şekli var aslında. Asıl grup Dick Grayson, Donna Troy, Wally West, Roy Harper ve Garth’dan oluşuyor. Fakat grubun başka bir yaygın halinde de Rachel Roth, Koriand’r, Garfield Logan ve Victor Stone da var. Bazılarında da Lilith Clay ve Joseph Wilson da mevcut. Bunlar eski ve sonradan devam eden bir çok sayıda bulunan asıl Teen Titans grubunda olan karakterler. Zamanla kişiler değişmiştir fakat en çok göreceğiniz karakterler bunlardır Teen Titans’da. Side-kick olmaktan bıkmış karakterlerin kendine bir grup açmasıyla başlamış olan Teen Titans, üyeler büyüdükçe bir altındaki side-kicklerin grubu devam ettirmesiyle hala sürmektedir. Genel olarak aynı özellikte kişileri barındırıyor fakat her karakterin kendine has şeyleri var tabii ki. Karakterleri tanıtmaya başlamak istiyorum.

 
Dick Grayson aka Nightwing

Dick küçükken ailesiyle beraber bir sirkte akrobatlık yapıyorlardı. Fakat ailesini trajik bir sirk kazasında kaybeden Dick, o günden sonra Bruce Wayne ile tanışıp, onunla yaşamaya başlamıştır. Bruce onu evlatlık almıştır. Dick bu durumdan başta pek memnun olmasa da Bruce’un Batman olayını öğrendikten sonra ona katılmak, yardım etmek ister. Ve eğitim aldıktan sonra kendine Robin ismini verir. Teen Titans’da başta Robin olarak sonradansa Nightwing olarak yer almıştır. Bruce’la kavga eden Dick, büyüyünce Nightwing ismini almıştır. 

Donna Troy aka Wonder Girl

Donna, sihirli bir ayna tarafından Wonder Woman’a arkadaş olsun diye o kopyalanarak yaratılmıştır. Bu yüzden onun kardeşi sayılabilir. Dark Angel onu Diana sanıp kaçırmıştır ve sonra sonsuz trajik hayatlar yaşasın diye lanetlemiştir. İlk hayatı sona erdikten sonra Donna, onu dünyaya getiren annesi Dorothy Hinckley tarafından doğmuş ve annesinin ölmesiyle evlatlık verilmiştir. Donna üvey babası Carl Stacy’nin ölmesiyle tekrar ailesiz kalır. Küçükken güçleri olduğunu fark edince kendine Wonder Girl ismini verir ve Teen Titans’a katılır. Wonder Woman, Hippolyta ve Wally’nin yardımı ile Dark Angel’ın lanetinden kurtulur. Lanetden kurtulduktan sonra Hippolyta tarafından evlatlık alınır. Ve Donna’da bu olaydan sonra Amazonların bir üyesi haline gelir.

Wally West aka Kid Flash

Wally, Iris West’in yeğenidir. Kendisi Barry ile tanıştıktan sonra şimşek çarpması ile güçleri olmuştur. Barry de onu yanına alıp gücünü öğretmeye, eğitmeye başlamıştır. Kid Flash ismini ona halk vermiştir. 


Roy Harper aka Arsenal

Babası bir itfaye görevlisidir. Babası ve annesi ayrıdır. Küçükken babasını bir orman yangınında kaybeder ve 13 yaşında okçuluk eğitimi almaya başlar. Okçuluğu çok sevdiğinden dolayı Green Arrow ile iletişime geçer. Oliver onu yanına alır ve Speedy ismini alır. Teen Titans’a ilk Speedy olarak katılır. Roy görevde yaşadığı bir talihsizlikten dolayı kolunu kaybeder. Zaman geçtikçe ismini Arsenal olarak değiştirir.

Garth aka Aqualad

Atlantisli olan Garth annesiz babasız büyümüş bir çocuktur. Annesi onu terk etmiştir çocuk yaşlarında Aquaman ile tanışır. Aquaman onu oğlu gibi görür ve Garth onun side-kicki olur, küçük yaşlarında Teen Titans ile takılmaya başlar. Gruba katılır ve Aqualad ismini alır.

Rachel Roth aka Raven

Rachel’ın annesi insan ve babası şeytandır. Güçlerini babası Trigon’dan almıştır. Rachel barışçıl bir gerçeklik olan Azarath’da doğmuştur. Rachel orada duygularını ve güçlerini kontrol etmeyi öğrenmiştir. Babasıyla savaşmak için Raven ismi ile Teen Titans’a katılmıştır.

Koriand’r aka Starfire

Koriand’r Tamaran gezegeninden gelen bir uzaylıdır. Kendi gezegeninde prenses olan Kory, gezegeninde yaşanan kaostan dolayı dünyaya gelmek zorunda kalmıştır. Dünyaya geldiği gün Teen Titans ile tanışan Kory, “lip contact” ismi verilen kişiyi öptüğünde konuştuğu dilleri öğrenme gücü ile Dick Grayson’ı öpmüş ve dilini öğrenmiştir. Kory gruba katılmış ve Starfire olarak onlara yardım etmiştir. Dünyada Kory Anders ismini kullanmaktadır. 


Garfield Logan aka Beast Boy

Çocukken Sakutia isimli bir hastalığa yakalanan Garfield, tedavisi yeşil bir maymundan alınan bir serum ile yeşil olmuş ve hayvanlara dönüşebilme gücüne sahip olmuştur. Garfield, Doom Patrol üyeleri olan Elasti-Girl ve Mento tarafından evlatlık alınmıştır. Sonradan Beast Boy ismi ile Teen Titans’a katılmıştır.

Victor Stone aka Cyborg

Bilim insanı olan Silas ve Elinore Stone’un cocuğu. Victor bir yapay zeka geliştirme testinde denek olarak kullanılıyor. Deneyden sonra işte bu robot haline geliyor.

Lilith Clay aka Omen

Lilith Clay 13 yaşına geldiğinde güçlerine kavuşuyor. Kendisi bir telepat ve geleceği sezebiliyor. Lilith ailesinin aklını okuyup evlatlık olduğunu öğreniyor ve öz ailesini bulmak için uğraşıyor. Sonradan Titanların yanına gidip onlara katılmak istediğini söylüyor. Titanlar onu başta pek umursamasa da Lilith’in gelecekle ilgili söylediği şeyler sonradan çıkınca gruba katılıyor. Başta Titans da ismi Lilith diye geçse de sonradan kendine Omen ismini veriyor.

Joseph Wilson aka Jericho

Joseph Slade Wilson yani Deathstroke’un ikinci oğludur. Kendisi küçükken babasının düşmanlarının birinin boğazını kesmesiyle konuşma yetisini kaybetmiştir. Doğuştan gelen insanların soyut olarak içine girebilme ve onları yönetebilme gücü vardır. Bir ara Jericho ismi ile Teen Titans’a katılmıştır. 


Asıl karakterleri bu olsada Teen Titans sonradan Titans ve Teen Titans olarak ayrılmıştır. Sonradan orijinleri yıllar geçtikçe değişmiş olabiliyor. En azından bazı olayları ekleyip çıkartıyorlar. Şu an ki Titans’da (her ne kadar güncelde olan olaylardan dolayı şu an da bir Titans grubu kalmamış olsa da) en son Titans üyeleri; Nightwing, Kid Flash (Sonradan büyüdüğü için Flash), Arsenal, Wonder Girl, Aqualad ve Omen. Teen Titans üyeleri ise güncelde önce Robin (Damian Wayne), Starfire, Beast Boy, Raven ve yeni Kid Flash (Wallace West) olmuş fakat sonradan bu kadro Robin (Damian Wayne), Kid Flash (Wallace West), Red Arrow (Emiko Queen), Djinn, Crush ve Roundhouse olarak değişmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Benzer Yazılar

Voices of A Distant Star: Sevdiceğim, Neden Mesajlarıma Geç Cevap Veriyorsun?

Sevdiğimiz, hoşlandığımız kişilerin attığımız mesajlara geç cevap vermesi...

Kaçıranlar İçin: 2018’den İyi Mangalar

Frankenstein: Junji Ito Story Collection - Junji Ito

Fantastic Four’un Sinema Yolculuğu

Fantastic Four çizgi romanlarının Marvel evreni içerisinde...

Alita: Battle Angel Sinemalarda!

James Cameron’un yıllardır Alita: Battle Angel’ı beyaz perdeye getirmek için uğraştığını duyuyoruz. Şimdi...

En Çok Okunanlar

2019’un En Sevilen 10 Mangası

2019 hem sevilen serilerin devamı hem de yeni, dikkat çekici mangaların raflarda yer alması açısından oldukça verimli bir yıl oldu. Biz de...

Venom Yazarı Cates Hayranları Tarafından Ölüm Tehditleri Almaya Başladı

Yazar Donny Cates son açıklamalarında Venom #11 içeriği yüzünden ölüm tehditleri aldığını açıkladı. “Az önce...

Junji Ito’nun No Longer Human’ı İnsanların Akılsız Davranışlarını İç Karartıcı Izdırap Dolu Bir Hikayeye Çeviriyor

Osamu Dazai, Japonya'nın en çok satan ikinci romanı olan No Longer Human (Türkçesi İnsanlığımı Yitirirken) yazarı...

War of the Realms: Dev Hikaye Öncesinde Bilmeniz Gerekenler

Evet bildiğiniz gibi çizgi roman dünyasında artık eventler eksik olmaz hale geldi. Bir kısmı maalesef sırf satışlar için yaratılıp, variant kapaklar ile doldurulur. Ama gel...

Wonder Woman #750 Kapak Galerisi

1941 yılında All Star Comics #8'de yaptığı çıkıştan bu yana Wonder Woman, DC Universe için anahtar karakterlerden biri oldu.

Reinhard Kleist ile Çizgi Roman Üretim Süreci Üzerine

Geçtiğimiz günlerde 7 Mart’ta dükkanımızda Reinhard Kleist ile imza günü düzenledik. Ülkemizde Nakavt!, Boksör, Havana, Nick Cave, Olimpiyat Rüyası, Berlin Efsaneleri, Castro...