The Flash Filmi Bu Sefer Gelebilecek Mi?

Yıllar yılı devam eden bu sıkıntılı süreç nasıl mutlu sona varabilir ? Tabi ki DC filmlerinin yeni patronu Walter Hamada ile.

The Flash benim en sevdiğim çizgi roman karakterlerinin başında geliyor. Hangi medya olursa olsun The Flash ile ilgili ürünleri tüketmekten büyük keyif alıyorum. -Arrow-verse evreni dizisinden bile mi? gibi soruların sorulduğunu duyar gibiyim. Ama evet ondan bile. Konu The Flash olduğu zaman illaki bakılacak olumlu bir taraf bulmaya çalışıyorum sanki.

The Flash’ı bu kadar seven biri için elbette karakterin sinema yolculuğu (daha çok yolculuğa bir türlü çıkamaması) üzüntü verici. Normal şartlar altında The Flash filmi Justice League filminin hemen ardına 23 Mart 2018 için takvimlenmişti. Üst üste gelen olaylar sonucu elbette film bu tarihte vizyona giremedi. Proje sırasıyla Phil Lord-Christopher Miller, Seth Grahame-Smith, Rick Famuyiwa ve John Francis DaleyJonathan Goldstein gibi sinemacıları eskitti. Hikaye anlamında da çok şey yazıldı çizildi. Hatta Flashpoint filmi üzerinde bile çok duruldu. Bütün bunların ardından en sonunda IT filmleri ile çıkış yakalayan Andy Muschietti filmin başına geçti.

Warner Bros ise filmin yeni vizyon tarihini geçtiğimiz Aralık ayında duyurdu. Yeni tarih: 1 Temmuz 2022. Ben ilk kez filmin bu tarihte vizyona gireceğine inanıyorum. Peki yukarıda sayılı cümle ile geçmiş olsak da, yıllar yılı devam eden bu sıkıntılı süreç nasıl mutlu sona varabilir? Tabi ki DC filmlerinin yeni patronu Walter Hamada ile. Hamada geldiğinden beri DC filmlerinin hiç olmadığı kadar planlı gittiğini söylemek mümkün. Kendisi DC’den önce The Conjuring Universe’ün gelişimi süreci boyunca James Wan ile de çalışmıştı. Evren konseptine aşina olduğunu The Conjuring Universe’ün başarısına bakarak görebiliriz.

Burada soru işareti olabilecek tek konu Ezra Miller gibi duruyor. Andy Muschietti filmin başına geçmeden önce Miller kendi senaryosunu yazmaya başlamıştı. Muschietti’nin gelişi ile birlikte bu senaryo muhtemelen kullanılmayacak. Miller ile Muschietti arasında bu durum belki bir gerginliğe neden olabilir. Bunun dışında Ezra Miller’ın Fantastic Beast filmlerinde yer alması ilginç bir şekilde The Flash filmi ne zaman gündeme gelse karşımıza çıkıyor. Stüdyo her fırsatta Fantastic Beast filmlerinin çekimleri yüzünden The Flash filminin çekimlerinin ertelendiği söylüyor. Açıkçası bu bende stüdyonun bahanesi izlenimi uyandırıyor. Hollywood’da bir çok oyuncu yine birden çok yüksek profilli franchise’larda yer alıyor. Hiçbirinin çekim takvimleri ile ilgili haberleri Ezra Miller’da olduğu gibi gündeme gelmiyor. Bütün bunları düşündüğümüzde Ben Affleck ayrışmışken, Henry Cavill bile sallantıdayken, DCEU devasa bir evren değil de karakterlerin kendi cep evrenlerine odaklanıyorken farklı bir başrol ve konsept ile Andy Muschietti daha özgür kılınabilir mi sorusu da zihinlere düşüyor gibi.

DCEU filmlerinin Walter Hamada ile birlikte önceki görüntüsüne göre daha güvende olduğunu söylemiştim. Lakin MCU’da olduğu gibi bir planlama halen DCEU’da yok. MCU’nun ilk bir kaç yılının ardından hikayenin nereye gideceğini öğrenmiştik. Filmlerin sıralamasına çoğunlukla sadık kalındı ve ana hikaye belli bir tutarlılıkta anlatıldı. 2013 yılında Man of Steel ile birlikte kurulan bir evrenin şu anda ana hikayesinin ne olduğunu bilmemek aslında biraz can sıkıcı. Aslında The Flash bunu değiştirebilecek potansiyele sahip bir film. Farklı bir Flashpoint uyarlamasından bahsediliyor. Şahsen ilk The Flash solo filminin öyle ya da böyle bir Flashpoint hikayesine girmesini çok erken buluyorum. Flashpoint karakter ve evren için önemli bir konsept belli bir birikimin arkasından gelmesi lazım. Yine de evren içerisinde Batman ve Superman retcon’lanacak gibi görünüyor. Bunun için Flashpoint’e ihtiyaçları olabilir.

Sonuç olarak hangi hikayeyi seçerlerse seçsinler bu sefer film belirtilen tarihte gelecek gibi duruyor. Bir çok olumsuz şeye rağmen The Flash ile ilgili iyimser tavrımı korumaya çalışıyorum. Umarım çok uzun zamandır sinemada olmayı hak eden bu karakter olabilecek en iyi solo filme kavuşur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Benzer Yazılar

Wolverine #1: Benjamin Percy, Adam Kubert ve Viktor Bogdonavic

New York Comic Con'da gelecek Şubat ayında yayınlanmak üzere; yazar Benjamin Percy, Adam...

Grant Morrison’dan Death Metal’e Batman İnceleme Part 2: Batman R.I.P. & Final Crisis

Bu yazımda, Grant Morrison’ın ilk iki cildinde ve benim ilk yazımda anlattığım, Black...

HOKA-HEY*

Viki tarzı genel bir ön bilgi vermek gerekirse Scalped, Jason Aaron tarafından yazılmış...

İnceleme: The Goddamned

Herkesin bildiği hikayeleri bir daha bir daha anlatmak çok saçma bir fikir değil mi? Memleketin...

En Çok Okunanlar

2019’un En Sevilen 10 Mangası

2019 hem sevilen serilerin devamı hem de yeni, dikkat çekici mangaların raflarda yer alması açısından oldukça verimli bir yıl oldu. Biz de...

Venom Yazarı Cates Hayranları Tarafından Ölüm Tehditleri Almaya Başladı

Yazar Donny Cates son açıklamalarında Venom #11 içeriği yüzünden ölüm tehditleri aldığını açıkladı. “Az önce...

Junji Ito’nun No Longer Human’ı İnsanların Akılsız Davranışlarını İç Karartıcı Izdırap Dolu Bir Hikayeye Çeviriyor

Osamu Dazai, Japonya'nın en çok satan ikinci romanı olan No Longer Human (Türkçesi İnsanlığımı Yitirirken) yazarı...

Wonder Woman #750 Kapak Galerisi

1941 yılında All Star Comics #8'de yaptığı çıkıştan bu yana Wonder Woman, DC Universe için anahtar karakterlerden biri oldu.

101’inci Sayı Bir Seriye Başlamak İçin İyi Bir Nokta Mı?

Çizgi roman sektörüne uzak kişilerin veya çizgi roman sektörünü yakından takip eden fakat belli serilere uzak kalmış kişilerin akıllarındaki soru hep "Ben...

War of the Realms: Dev Hikaye Öncesinde Bilmeniz Gerekenler

Evet bildiğiniz gibi çizgi roman dünyasında artık eventler eksik olmaz hale geldi. Bir kısmı maalesef sırf satışlar için yaratılıp, variant kapaklar ile doldurulur. Ama gel...