Neden İzole Olmamız Gerektiğini Anlatan 5 Çizgi Roman

Dünya olarak zor günlerden geçiyoruz şu aralar. Kimimiz dünyanın sonunun geldiğini düşünüyor, kimimiz yaşantılarımızı üstüne kurduğumuz sistemin çöküşü olduğunu yani bir nevi yine dünyanın sonu olduğunu düşünüyor, kimimiz de simülasyonda ufak bir sıkıntı olduğunu geçeceğini. Ne düşünürsek düşünelim, daha kötü günler görmemiz için hep birlikte hareket etmeliyiz. Tabi bunu yanyana değil, evlerimizde izole olarak, zorunda olmadan dışarı çıkmayıp sosyal mesafemizi koruyarak yapmalıyız. Evde kalan her bir insan aynı sağlık çalışanları, toplu taşıma şöförleri, temizlik çalışanları, polisler ve daha diğer işine gitmek zorunda kalan insanlar gibi topluma karşı sorumluluklarını yerine getiren birer kahramanlar. Peki bu dönemde evde canınız sıkılıyorsa ne yapmalısınız? Bizim önerimiz çizgi roman okumanız. Sadece çizgi romanlarda kalmasını dilediğimiz bu fantastik hikayeleri okumanın tam zamanı. İşte karşınızda bu durumda zevk alabileceğiniz birkaç çizgi roman serisi.

1. DCEASED

Injustice yazarı Tom Taylor’ın yazdığı bu seri ana DC evreninin bir parçası değil, yani canon değil. Fakat Tom Taylor öyle iyi bir yazar ki canon olmayan şeyleri sevmeseniz bile yine sizi içine çekecek bir hikaye yazmış. Hikaye internet yoluyla bulaşan bir virüsü anlatıyor. Kahramanlarımız bu tehlikeli virüse karşı nasıl bir savaş verecekler? orasını okuyup görmeniz gerecek. Fakat her sayısı ayrı bir gerilim olan bu seride kimin sağ kalıp kimin kalmayacağı tam bir muallak.

2. Prometheus Fire and Stone

Alien serisinin bir mini serisi olan bu çizgi romanda Prometheus’un görevden geri dönmemesi üzerine bir grup bilim insanının ana görevde nelerin ters gittiğini araştırma macerası anlatılıyor. Karantina denince akla gelen ilk seri olan Alien’ın evrenini keşfetmek, bir salgında nelerin yapılıp nelerin yapılmayacağını görmek için iyi bir zaman.

3. The Walking Dead

Robert Kirkman’in diziye uyarlanan fenomeni The Walking Dead için tam zamanı. Belki yıllardır ertelediniz, okuyacaktınız fakat size çok uzun geldi. Şimdi yapacak daha iyi bir şeyiniz yok. O yüzden diziden ayrı bir hikayesi olan ve bazı yerlerde keşisen bu çizgi romana şimdi bakmanızı öneririz.

4. The Last of Us: American Dreams

Belki çoğunuz okumuştur bu çizgi romanı. Sonuçta 2013’de çıkmış gelmiş geçmiş en iyi oyunlardan biri olan Last of Us’ın öncesini Ellie’nin ilk dışarı çıkışını anlatan bu macera hazır Last of Us 2 de yoldayken tekrar okunması gereken bir çizgi roman.

5. Afterlife with Archie

Riverdale ve Sabrina’nın dizisinin hayranlarının okuması gerektiğini düşündüğümüz bir çizgi roman Afterlife with Archie. Jughead’in köpeği Hotdog öldüğünde Jughead yardım için Sabrina’ya gidiyor. İlk başta Sabrina’nın halaları bir şey yapamayacaklarını söylese de Sabrina her zamanki gibi arkadaşına kıyamıyor ve Hotdog’u geri getirmek için bir kara büyü hazırlıyor. Fakat unutmayın ki “ölü her zaman ölü kalmalıdır, bu doğanın kanunudur.” işte böyle başlayan macera seriyi sevenler için harika bir vakit geçirme aracı.

İyi okumalar, sağlıkla kalın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Benzer Yazılar

Reinhard Kleist ile Çizgi Roman Üretim Süreci Üzerine

Geçtiğimiz günlerde 7 Mart’ta dükkanımızda Reinhard Kleist ile imza günü düzenledik. Ülkemizde Nakavt!,...

Avatar The Lost Adventures ve Team Avatar Tales Hikayelerinin Kütüphane Edisyonları Geliyor

Avatar çizgi roman koleksiyoncularına müjde! Hayranların tüm Avatar serisine sahip olmasını sağlayacak yeni...

AKIRA

Akira, enfes bir cyber-punk hikâyesi. Post-apokaliptik bir destan olduğunu söylemek, hiç de abartı...

101’inci Sayı Bir Seriye Başlamak İçin İyi Bir Nokta Mı?

Çizgi roman sektörüne uzak kişilerin veya çizgi roman sektörünü yakından takip eden fakat...

En Çok Okunanlar

2019’un En Sevilen 10 Mangası

2019 hem sevilen serilerin devamı hem de yeni, dikkat çekici mangaların raflarda yer alması açısından oldukça verimli bir yıl oldu. Biz de...

Venom Yazarı Cates Hayranları Tarafından Ölüm Tehditleri Almaya Başladı

Yazar Donny Cates son açıklamalarında Venom #11 içeriği yüzünden ölüm tehditleri aldığını açıkladı. “Az önce...

Junji Ito’nun No Longer Human’ı İnsanların Akılsız Davranışlarını İç Karartıcı Izdırap Dolu Bir Hikayeye Çeviriyor

Osamu Dazai, Japonya'nın en çok satan ikinci romanı olan No Longer Human (Türkçesi İnsanlığımı Yitirirken) yazarı...

Wonder Woman #750 Kapak Galerisi

1941 yılında All Star Comics #8'de yaptığı çıkıştan bu yana Wonder Woman, DC Universe için anahtar karakterlerden biri oldu.

101’inci Sayı Bir Seriye Başlamak İçin İyi Bir Nokta Mı?

Çizgi roman sektörüne uzak kişilerin veya çizgi roman sektörünü yakından takip eden fakat belli serilere uzak kalmış kişilerin akıllarındaki soru hep "Ben...

War of the Realms: Dev Hikaye Öncesinde Bilmeniz Gerekenler

Evet bildiğiniz gibi çizgi roman dünyasında artık eventler eksik olmaz hale geldi. Bir kısmı maalesef sırf satışlar için yaratılıp, variant kapaklar ile doldurulur. Ama gel...