Stjepan Sejic, yaratıcıya ait çizgi romanlar için DC çıkışını açıkladı

Harleen’in başarısından sonra

Harleen yazarı / sanatçı Stjepan Šejić, yaratıcıya ait çizgi romanlara odaklanmak için DC’den ve “work-for-hire-comics”den (bir nevi yarı zamanlı, çizgi roman için işe alma modeli) ayrılacağını duyurdu.

Yazar: Chris Arrant Çeviren: Baran Ertem

Šejić geçen hafta şu tweet’i attı “Yarın standart çizgi roman endüstrisindeki son sayfalarımı dolduruyorum, sonra da kıçımı webcomics’in görkemli dünyasına taşıyorum.” (“Tomorrow I complete my last pages in the standard comic industry, and then moving my ass into the glorious world of webcomics,”) ve ekledi: ” Tabii ki Top Cow aracılığıyla yapılırsa hala basılı olarak yayınlayacağım, ancak hayatımın son birkaç yaratıcı yılını eğlenerek geçireceğim 🙂 (“I’ll still publish my stuff in print once done through Top Cow of course, but I think I’ll spend the last few creative decades of my life having fun :)”

Ertesi gün yazar/sanatçı söyledikleirnin arkasında durdu ve şunları söyledi: “ve sonunda çizgi roman endüstrisindeki işim bitti. Önümüzdeki birkaç onyılı, eğer içimde kaldıysa tabi, kendi işlerimle uğraşıp birsürü webcomic yapacağım. Dilerseniz bana katılabilirsiniz. İşlerim ilerleyen zamanlarda basılacak ancak sadece görsel roman olarak”

Šejić ilk olarak Top Cow’da başladı, DC’de çalışırken aynı zamanda ek olarak, daha sonralarda Top Cow tarafından OGN olarak toplanan ve yaratıcıya ait olan Death Vigil ve Sunstone webcomic’lerini çizmeye devam etti. Bu ek olarak başarılı bir Patreon sayfası da yönetiyor.

Geçtiğimiz şubat ayında Šejić Newsarama’ya yakın gelecek için planlanan çok sayıda DC projesi olduğunu söyledi.

Šejić, “Planım ikinci Harleen hikaye arkından önce Isley’i üretmek. Planım ikiye ayrılıyor” dedi ve ekledi. “İlk olarak; Harleen’in Poison Ivy’si hakkında anlatacak çok güzel bir hikayem var. Hem görsel hem de anlatısal bir keyif olacak gerçekten destansı bir hikaye. Varsayalım ki Harleen bir psikolojik gerilim filmi, o zaman bu daha gişe rekortmeni duygusal bir film olacak.”

“”İkinci neden ise, insanların Poison Ivy’nin muazzam karmaşasını gerçekten anlamasını istiyorum. Bu, Harley ile gelişen ilişkisini etkiliyor ve gerçek motivasyonlarını ortaya çıkarıyor.”

Bunlardan herhangi birinin Šejić’in bu tweet’lerde bahsettiği proje olup olmadığı açıklanmadı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Benzer Yazılar

DC EVRENİ SONSUZLUĞA GENİŞLİYOR INFINITE FRONTIER BAŞLADI!

Infinite Frontier #0 ile yeni bir başlangıca hazırlanın. Evet bu sefer olay ‘Rebirth...

This One Summer

Arkabahçe’yi Facebook sayfasından takip edenler veya dükkanımıza uğrama...

Le Transperceneige: Bong Joon-ho’nun Çizgi Roman Uyarlaması

Bong Joon-ho’nun Çizgi Roman Uyarlaması 1982 yılında Casterman şirketinin yayımladığı...

Three Jokers: Bir Bat Family İncelemesi

  Three Jokers, 2020 yılında DC’nin Black Label adı altında yayınladığı, Geoff Johns...

En Çok Okunanlar

2019’un En Sevilen 10 Mangası

2019 hem sevilen serilerin devamı hem de yeni, dikkat çekici mangaların raflarda yer alması açısından oldukça verimli bir yıl oldu. Biz de...

Venom Yazarı Cates Hayranları Tarafından Ölüm Tehditleri Almaya Başladı

Yazar Donny Cates son açıklamalarında Venom #11 içeriği yüzünden ölüm tehditleri aldığını açıkladı. “Az önce...

Junji Ito’nun No Longer Human’ı İnsanların Akılsız Davranışlarını İç Karartıcı Izdırap Dolu Bir Hikayeye Çeviriyor

Osamu Dazai, Japonya'nın en çok satan ikinci romanı olan No Longer Human (Türkçesi İnsanlığımı Yitirirken) yazarı...

War of the Realms: Dev Hikaye Öncesinde Bilmeniz Gerekenler

Evet bildiğiniz gibi çizgi roman dünyasında artık eventler eksik olmaz hale geldi. Bir kısmı maalesef sırf satışlar için yaratılıp, variant kapaklar ile doldurulur. Ama gel...

Wonder Woman #750 Kapak Galerisi

1941 yılında All Star Comics #8'de yaptığı çıkıştan bu yana Wonder Woman, DC Universe için anahtar karakterlerden biri oldu.

Reinhard Kleist ile Çizgi Roman Üretim Süreci Üzerine

Geçtiğimiz günlerde 7 Mart’ta dükkanımızda Reinhard Kleist ile imza günü düzenledik. Ülkemizde Nakavt!, Boksör, Havana, Nick Cave, Olimpiyat Rüyası, Berlin Efsaneleri, Castro...